У Трускавці презентували концепцію нового книжково-літературного фестивалю

 25-28 жовтня курорт стане осередком культурного життя Прикарпаття – 37 видатних літераторів та митців, 15 видавництв візьмуть участь у першому книжково-літературному фестивалі «Трускавецький ЛітФест». Організатор – Трускавецька міська рада, координатор та автор іідеї – громадська діячка Анна Литвин. Проект реалізується за підтримки Ураїнського культурного фонду. Метою «Трускавецького ЛітФесту» є популяризація читання, як цікавої форми дозвілля та презентація читання, як однієї із головних складових духовного розвитку людини.

 Центральною постаттю фестивалю є автор та його книга. Живе спілкування з популярними письменниками та поетами сучасності є одним із найвагоміших факторів зацікавленості читачів.   Комунікацією на рівні «автор-читач» організатори прагнуть виплекати кваліфікованого читача, виховати його читацьку культуру, повагу до письменника та книги. Візуальні і вербальні втілення художніх творів емоційно підсилять сприйняття тексту, а відчуття вибраності та можливість зустрітися з автором твору можуть вплинути на рішення перетворити читання на хобі.

 Панелі фестивалю відбудуться в містах: Трускавець, Дрогобич та Борислав. Фахові тренінги із сторітеллінгу проведуть для бібліотекарів, вчителів та методистів на освітній панелі.

 Програма заходу передбачає літературну, освітню та мистецьку панелі. Літературна панель містить зустрічі з авторами, афтограф-сесії, презентації книг, поетичні читання, літературні дискусії та екскурси. Освітня панель охоплює семінари та круглі столи, майстер-класи з сторітеллінгу, театрального декламування, літературні, ілюстраційні та читацькі майстерні. На учасників фесту мистецького напрямку, чекають: фотовиставка, виступи музичних гуртів, театральні інсталяції.

 Проведення книжково-літературного фестивалю «Трускавецький ЛітФест» стало можливим завдяки активній співпраці авторки ідеї Анни Литвин та управління розвитку міста Трускавецької міської ради. Напрацьована проектна пропозиція перемогла у конкурсі культурно-мистецьких проектів українського культурного фонду та отримала фінансування фестивалю у сумі 88 тис.грн: «Я дуже тішуся, що наш проект переміг, ми приклали чимало зусиль. Сподіваюся він стане щорічним та буде промоційною візитівкою курорту. Я переконана, що у нас все вийде, бо коли в основі ідеї є добра мета і важливі цінності– сприятиме все», – говорить Наталя Скибак, начальник управління розвитку міста.

 Як зізналась ідейна натхненниця фестивалю Анна Литвин, на початках вона не дуже вірила у перемогу. Проте, симбіоз громадської ініціативи та адміністрації таки спрацював: «Ми ніби підсилили один одного, працюючи разом. Сьогодні в Україні бум на літературні фестивалі та книжкові форуми. Це не може не тішити. Адже на такі заходи приїжджають визначні постаті сучасної української літератури. Ці люди пронизані мудрістю, щоб написати книгу їм потрібно добре орієнтуватися у різних темах. І це цікаво не лише тому, що актуально, а й тому, що вони видають інформацію через призму їхнього бачення», – розповіла пані Анна.

 Програма фестивалю на фінальній стадії розробки. Її оприлюднять одразу ж після остаточного затвердження на офіційному сайті Трускавецької міської ради та фейсбук-сторінці фестивалю. Також на цих ресурсах мітитемиться інформація про учасників-спікерів фесту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *