У містах і селах Трускавецької громади вшанували полеглих Героїв – воїнів новітньої московсько-української війни. З початку повномасштабного вторгнення рф загинув 21 військовий з нашої громади, і найбільше їх поховано на центральному трускавецькому кладовищі в Станилі. Тут сьогодні, 23 травня, в День Героїв спільну молитву звершили отці різних конфесій, батьки та рідні загиблих, представники влади, учні та небайдужа громадськість.

Молитву на цвинтарі очолили отець-декан Петро Івасівка (УГКЦ) та отець-декан Ігор Пулик (ПЦУ), а також отці-настоятелі та отці-помічники трьох греко-католицьких парафій Трускавця. Міську владу на поминальних урочистостях представляли в.о. міського голови Олексій Балицький, керуюча справами Трускавецького міськвиконкому Олена Петранич, секретар міської ради Наталія Пономаренко, депутати міської ради Андрій Гнідан, Богдан Габшій, Марія Настьошин, Галина Клепач, Мар`яна Губицька, керівники відділів та управлінь міськради. Актив СЗШ №3 міста Трускавця на чолі з директором школи Ігорем Лецюком прибули на захід з синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами. Вела жалобне дійство методистка Народного дому м. Трускавця Оксана Чіпак.

У своїй проповіді до рідних загиблих Героїв, до батьків, матерів, дружин, дітей, братів та сестер, та до всіх присутніх отець-декан Петро Івасівка наголосив на тому, що віковічний ворог українського народу і далі вбиває, руйнує, грабує, і далі хоче поневолити нашу землю, наш народ. Але Україна стоїть і вистоїть, Україна молиться і вимолить, Україна перемагає і переможе. Висока ціна нашої незалежності і нашої майбутньої перемоги, тож кожного Героя маємо пам’ятати, шанувати і жити так, щоб його жертва не була марною, а Україна стала такою, про яку ми мріємо.

Панахиди були відслужені і на сільських цвинтарях нашої громади. Поминаємо також і тих, хто або й зовсім не похований, бо не вдалося забрати тіло Героя, або похований в іншому місці.

Згадаймо поіменно всіх Героїв, котрі загинули в період з 24 лютого 2022 року по 23 травня 2023 року. Це Олег Денюшин, Владислав Задирака, Тарас Бобанич-«Хаммер», Юрій Куцук, Юрій Бунь, Андрій Процик, Роман Огірчак, Володимир Баран, Дмитро Сарновський, Іван Комарницький, Іван Яз, Ігор Шквирко, Денис Степанов, Дмитро Левицький, Роман Жук, Петро Осецький, Орест Кінаш, Микола Кілик, Михайло Білик, Володимир Кріль, Андрій Филяк. Згадаймо і тих, хто захищав Україну в усі часи – наших воїнів АТО/ООС, воїнів ОУН-УПА, січових стрільців, козаків, повстанців, згадаймо кожного, хто окропив своєю святою кров`ю нашу багатостраждальну українську землю, хто поліг, щоб Україна була вільною.

Вічна пам’ять та вічна слава нашим Героям!

Перейти до вмісту