Завдяки Польському Центру Міжнародної Допомоги укриття в школах будуть додатково обладнані

У Трускавці з робочим візитом перебувають представники Благодійного Фонду «Польський Центр Міжнародної Допомоги» (Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Polish Centre for International Aid), далі – PCPM.

Цей фонд вже надавав суттєву допомогу Трускавецькій громаді в перший рік повномасштабної війни, зокрема привозили продуктові набори, засоби гігієни, інші речі, які для ВПО роздавав Гуманітарний штаб при Трускавецькій міській раді. Також у червні минулого року PCPM організував відпочинок для діток ВПО в польському місті Красноброд біля Любліна.

Сьогоднішній візит поляків має на меті поглибити співпрацю з владою Трускавця та громадськими організаціями. Зокрема, за кошти донорів (благодійники з Тайваню) поляки планують закупити обладнання для укриттів та сховищ у закладах освіти Трускавецької громади. У планах також допомога в організації освітнього хабу на базі СЗШ №1 м. Трускавця, допомога амбулаторіям, підготовка Трускавця до наступної зими.

В зустрічі-нараді взяли участь міський голова Андрій Кульчинський, секретар міської ради Наталія Пономаренко, начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик, представники благодійних фондів та громадських організацій («Розвиток Трускавця», «ДійТвори») Наталія Потічна та Вікторія Атаманчук.

Фонд «Польський Центр Міжнародної Допомоги» репрезентували координаторки гуманітарних програм Анна Радецька та Йоанна Марціняк.

PCPM до 2022 року діяв виключно на потреби країн Азії, Африки, Близького та Далекого Сходу. Зараз фонд працює і в Польщі, допомагаючи українським біженцям. В Україні фонд реалізовує проєкти на сході та півдні, зокрема в Херсоні, Харкові, Тростянці та інших містах. Координатори збирають потреби, формують запит до донорів, після чого починають реалізацію того чи іншого проєкту. На заході України фонд співпрацює тільки з Трускавцем, і велика заслуга в цьому належить секретарю Трускавецької міської ради Наталії Пономаренко, котра започаткувала цю співпрацю в перші місяці повномасштабної війни.

Після обговорення актуальних потреб Трускавецької громади для вразливих верств населення з числа ВПО та місцевих жителів (діти з інвалідністю, самотні особи похилого віку, діти-сироти, сім`ї загиблих військовослужбовців тощо) представники польського фонду у супроводі посадових осіб ОМС відвідали місця компактного проживання ВПО на території нашої громади, а також ті навчальні заклади (школи), де планується закупити обладнання за кошти PCPM.

Перейти до вмісту