Україна розпочала відзначення Дня Державного Прапора і Дня Незалежності. У Трускавецькій громаді урочистості розпочалися із вшанування полеглих воїнів-захисників. Це правильно та логічно, адже саме завдяки їхній жертві, їхньому подвигу та героїзму, їхньому протистоянню ворогові-загарбникові Україна збереглася як держава, котра дійсно незалежна, суверенна та самостійна.

Найбільше полеглих воїнів з нашої громади поховано на трускавецькому кладовищі на Помярках в селі Станиля, тож саме тут зранку 23 серпня зібралися представники влади, духовенства, демобілізовані воїни, родичі загиблих. Семеро священиків відслужили панахиду. Кожну могилу воїна-Героя було окроплено свяченою водою та звершено молитву за душу кожного убієнного за Вітчизну. Було виконано державний гімн України та «Пливе кача» як пісню нашої пам`яті за тими, хто поклав життя на вівтар Української Незалежності.

Панахиди пройдуть 23-24 серпня і на сільських цвинтарях, де також поховані воїни – вихідці з сіл Трускавецької громадою. Молитвою огортаємо і душі тих, чиї тіла невіднайдені чи хто похований в інших місцевостях (Львів, Київ тощо).

З початку війни по цей час (2014-2023 роки) загинуло 33 вихідці з нашої громади. З них:

– 9 в час АТО: Ігор Дідач, Сергій Шевчук, Андрій Шіхт, Артур Гулик, Іван Габчак, Василь Жигало, Микола Іваник, Михайло Фарима, Андрій Ткачишин,

– 13 з початку повномасштабної війни в 2022 році: Олег Денюшин, Владислав Задирака, Тарас Бобанич-«Хаммер», Юрій Куцук, Юрій Бунь, Андрій Процик, Роман Огірчак, Володимир Баран, Дмитро Сарновський, Іван Комарницький, Іван Яз, Ігор Шквирко, Денис Степанов,

– 11 – з початку 2023 року: Дмитро Левицький, Роман Жук, Петро Осецький, Орест Кінаш, Микола Кілик, Михайло Білик, Володимир Кріль, Андрій Филяк, Андрій Слопак, Іван Бак, Олег Добрянський.

Вічна пам’ять та вічна слава Героям.

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту