Трускавецька крафтова сироварня «Файно» (власниця Олена Трофименко) та Трускавецький міський центр соціальних служб (директорка Надія Онаць) організували 24 вересня чудовий відпочинок для 29 військовослужбовців та ветеранів ЗСУ, котрі проходять реабілітацію на Львівщині. Окрім екскурсії сироварнею, дегустації сирів, майстер-класу та смачної кави Захисники почули декілька історій про те, як можна повернутися до нормального повноцінного життя, як започаткувати власну справу чи ветеранський бізнес.
Власниця сироварні «Файно» Олена Трофименко віддавна займається волонтерством. Війна розбила її життя, але не зламала. Жінка працювала начальницею фінансового департаменту в Миколаєві, коли настав 2022 рік. З початком повномасштабної війни чоловік пішов у ТРО та пропав безвісти, а пані Олена змушена була виїхати. Трускавець став для неї другою рідною домівкою, а виготовлення різних видів сирів – новою улюбленою справою. Щотижня переробити тонну молока – це ще той виклик, але з ним, як і зі всіма іншими, пані Олена справляється.
Засновник ветеранського бізнесу «Сушена радість» Сергій Жуковський – інвалід війни, втратив дві руки. Чоловік родом із Запоріжжя, зараз виготовляє джерки, кабаноси, снеки та інші сушені м`ясні вироби у Львові.
І таких історій, коли доводиться з нуля починати вчитися і займатися чимось новим, є багато. Чоловіки, котрі пережили полон, котрі вже відвоювали, бо отримали інвалідність, і котрі ще воюють і планують після реабілітації повернутися на фронт, вже задумуються – а що далі? Як жити після війни, чим займатися? Історії успіху інших людей, у тому числі бойових побратимів – це важлива складова ресоціалізації, яку потрібно буде пройти кожному.
Трускавецький міський центр соціальних служб виконує дуже багато роботи, спрямованої на допомогу сім`ям загиблих, полонених чи діючих воїнів. Суть її в основному зводиться до того, що життя повинно тривати, і воно має бути повноцінним, нормальним, яскравим, насиченим. Підтримка суспільства, підтримка міської влади дуже важлива для Захисників і для їхніх сімей, – каже директорка Центру Надія Онаць.











































































