УКРАЇНА                                            

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

(_________________________СЕСІЯ ВОСЬМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ)

Р І Ш Е Н Н Я

Від ___ ____________2021 року           № ____

 

Про звернення депутатів

Трускавецької міської ради

                                        

Відповідно до Конституції Украйни, статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

                                                                                                                    В И Р І Ш И Л А :

  1. Підтримати звернення депутатів Трускавецької міської ради ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги.
  1. Направити звернення депутатів Трускавецької міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
  1. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань (освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я, молодіжної політики), депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування.

                                                                          Міський голова                                                              А.Кульчинський     

Звернення депутатів Трускавецької міської ради

до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги

Наприкінці 2020 – початку 2021 р. Урядом та Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, було ухвалено рішення, що призвели до значного підвищення вартості газу та електроенергії для населення, наслідком чого стало суттєве підвищення вартості житлово-комунальних послуг та погіршення соціально-економічного становища громадян України.

При цьому, при плануванні витрат Державного бюджету України на 2021 рік, Кабінет Міністрів України скоротив видатки на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, які є дієвим механізмом соціального захисту незаможних громадян від ринкових тарифів.

Зокрема, у порівнянні з 2018 роком, обсяг субсидій у видатках Державного бюджету на 2021 рік зменшився майже вдвічі – з 71-го млрд. грн. до 36,6 млрд грн. і це з урахуванням цьогорічного збільшення видатків на забезпечення діяльності Президента України та Офісу Президента України, а також Офісу Генерального прокурора, Національної поліції, ДФС України, ДПС України, ДБР та СБУ.

Нагадуємо, що підвищення тарифів урядами Яценюка і Гройсмана було обумовлено необхідністю отримання енергетичної незалежності від Росії. Тим більше, щоу 2014 році вона знову тиснула на Українутим, щоприпинилапостачання газу.Але тодібуло створено систему наданнясубсидій і їїрозширювали кожного разу, коли приймалирішення про наступнепідвищеннятарифів. Це дозволяло захиститинайбідніших і, водночас, зберегтиможливістькупувати газ на європейському ринку, незалежновідбажанняМоскви.

Українська влада пішла на закупівлюелектроенергії в Білорусії. Але відкриватиринокнавіть для Білорусінебезпечно, бо через Білорусь до нас йдеросійськаелектрика.

Крім відновлення закупівлі російської електрики через Білорусь планується відновлення постачання газу з Росії. Виглядає, що теперішнє невмотивоване підвищення цін на газ є частиною багатоходівки, в якій російська агентура з допомогою нашої влади хоче знову повернути Україну в енергетичну кабалу до Москви. Недарма, п’ята колона вже домовляється про нібитознижку на дешевий російський газ.

Звертаємось до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України і вимагаємо встановити економічно обгрунтовані тарифи на енергоносії,негайно збільшити видатки на виплату пільг і житлових субсидій найменш захищеним верствам населення. Важливо при збереженні ринкових механізмів формування ціни в енергосекторі, забезпечити недопускання необгрунтованого зростання тарифів, а найголовніше – захист малозабезпечених громадян через виплати субсидій, обсяг яких вимагаємо збільшити у державному бюджеті.

Водночас, попереджаємо владу України про неприпустимість відновлення імпорту енергоресурсів безпосередньо з країни агресора – Росії. Прямі постачання газу з Росії – це новий зашморг для української незалежності. Сумнозвісні «Харківські угоди» Януковича призвели до окупації Криму, нові угоди з Кремлем – шлях до втрати суверенітету України. Тільки в Європейській енергетичному співтоваристві ми можемо побороти корупційні схеми в галузі енергетики, що врешті стане основою не тільки для подолання «тарифного геноциду», але і базою для економічного зростання України і добробуту наших громадян.

                                                                           Секретар міської ради                                                Н.Пономаренко

Перейти до вмісту