РІШЕННЯ № 86 від 17.12.2020 року Про затвердження Місцевої програми оздоровлення мешканців Трускавецької міської територіальної громади мінераль- ними водами міста – курорту

УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

(ТРЕТЯ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ ВОСЬМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ)

Р І Ш Е Н Н Я

від  17 грудня 2020 року                         № 86

 

Про затвердження Місцевої програми

оздоровлення мешканців Трускавецької

міської територіальної громади мінераль-

ними водами міста – курорту

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про внесення змін до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 955 «Про затвердження Програми надання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги», міська рада

                                                                                                                         В И Р І Ш И Л А :

 1. Затвердити Місцеву програму оздоровлення мешканців Трускавецької міської територіальної громади мінеральними водами міста – курорту.
 2. Міському фінансовому управлінню (М.Федоричак) забезпечити фінансування даної програми.
 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів, підприємництва та комунальної власності і майна (А.Стародуб).

                                                                                    Міський голова                                                        А.Кульчинський

                                                                                                                           Додаток

                                                                                                             до рішення міської ради

                                                                                                                 № 86 від 17.12.2020р.

                                                            

Місцева програма оздоровлення мешканців Трускавецької територіальної громади мінеральними водами міста – курорту

1.Загальна характеристика 

Місцева програма оздоровлення мешканців Трускавецької територіальної громади мінеральними водами міста – курорту (надалі – Програма) розроблена на основі Конституції України, Кодексу України про надра, Водного кодексу України, Законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про курорти»,  Порядок здійснення медико-біологічної оцінки якості та цінності природних лікувальних ресурсів, визначення методик їх використання, який затверджений наказом МОЗ України від 02.06.2003 № 243. 

 1. 2. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма

Основою лікування і оздоровлення в Трускавці є прийом місцевої мінеральної води, яка має унікальні цілющі властивості.   Мінеральна вода «Нафтуся» – найпопулярніша з усього розмаїття мінеральних вод Трускавця. Склад і фізіологічна дія на організм людини цієї унікальної слабо мінералізованої магнієво-кальцієвої води з високим вмістом органічних речовин нафтового походження не мають аналогів в світі. Лікування цією мінеральною водою показано при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, печінки. Другою після «Нафтусі» за своїми цілющими властивостями є мінеральна вода з джерела № 1 – «Марія». За складом ця вода відноситься до хлоридно-сульфатно-натрієвого типу і має низьку мінералізацію. «Марія» регулює кислотність шлунку, розріджує і видаляє з нього слиз, підсилює жовчоутворення і жовчовиділення, знижує запальні процеси і спастичні явища шлунково-кишкового тракту. Тип, дозування і режим прийому мінеральної води визначається лікарем в індивідуальному порядку. При цьому враховується загальний стан здоров’я, наявність хронічних захворювань, вік і вага пацієнта.

На сьогоднішній день ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», яке створено в 2016 році володіє спеціальним дозволом на користування родовищем мінвод до 2035 року. Наказом Державної служби геології та надр України від 22.12.2018 року № 510 внесено зміни до наказу №2005 від 18.10.1999 року відповідно до якого дозвіл видобування мінеральної води на ділянках Нафтуся, Юзя, Липки (мінеральні води) та ділянки Воротище, Липки (розсоли) Трускавецького родовища переоформлено з ПрАт «Трускавецькурорт» на ТОВ «Трускавецькі лікувальні води».

                У 2020 році Трускавецькою міською радою була прийнята Міська програма оздоровлення мешканців міста Трускавця мінеральними водами міста – курорту, затверджена рішенням сесії Трускавецької міської ради №1762 від 02.07.2020 р. В продовж дії зазначеної програми протягом серпня – листопада поточного року 230 мешканців міста скористалися можливістю безкоштовного отримання мінеральної води за довідками сімейних лікарів КНП «Трускавецька міська лікарня». У зв’язку із створенням Трускавецької територіальної громади виникла необхідність в затвердженні нової програми в якій передбачено право всіх мешканців громади на

рівний доступ до мінеральних вод Трускавецького родовища.

Дане питання можливо вирішити шляхом відшкодування з міського бюджету коштів за безкоштовний відпуск мінеральної води мешканцям Трускавецької територіальної громади (надалі – Трускавецької ТГ) ТОВ «Трускавецькі лікувальні води».

3.Мета Програми

Метою Програми є забезпечення безкоштовного доступу мешканців  Трускавецької ТГ до мінеральних джерел Трускавецького родовища з метою лікування та профілактики захворювань.

 1. Перелік завдань і заходів

Програми та результативних показників Програми

Для досягнення поставленої мети Програми необхідно за рахунок коштів міського бюджету реалізувати протягом 2021 року завдання щодо безкоштовного відпуску мінеральної води у бюветі №1 мешканцям Трускавецької ТГ відповідно до медичних показань та з профілактичною метою.

Основними заходами Програми є:

Зі сторони Виконавчого комітету Трускавецької міської ради

 1. Фінансування заходів визначених програмою на рахунок КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР.
 2. Контроль за виконанням програми, звітування.

Зі сторони КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР

 1. Визначення кількості жителів міста які відповідно до групи захворювання потребують лікування мінеральною водою Трускавецького родовища .
 2. Встановлення типу, дозування і режиму прийому мінеральної води кожному пацієнту індивідуально за зверненням до сімейного лікаря (терапевта, педіатра з яким підписав декларацію) відповідно до проведеного обстеження з врахуванням визначених протипоказань та обмежень.
 1. У випадку звернення мешканців міста які не мають прямих показів для лікування мінеральною водою, визначення дозування і режим прийому води з профілактичною метою після проведення огляду (за необхідності – обстеження) пацієнта.
 2. Ведення медичної та фінансової документації (укладання договору з ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» на відшкодування коштів за безкоштовно відпущену мінеральну воду, видача довідки про потребу пацієнта в отриманні мінеральної води, проведення звірки реєстру відпущеної води, оплата коштів, фінансовий та бухгалтерський облік).

Зі сторони ТОВ «Трускавецькі лікувальні води»

 1. Відпуск води жителям міста відповідно до призначень лікарів КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР.
 1. Забезпечення достовірного та оперативного обліку відпущеної мінеральної води.
 1. Ведення фінансової та іншої документації. Своєчасне подання реєстрів відпущеної води для звірки, рахунків і т.д.

    

           Фінансування заходів, визначених Програмою, здійснювати за рахунок коштів загального фонду міського бюджету в межах планових призначень, затверджених у міському бюджеті на відповідний рік на реалізацію Програми в сумах визначених розрахунками (додаються).

         Головним розпорядником коштів є Виконавчий комітет Трускавецької міської ради, відповідальним виконавцем – Виконавчий комітет Трускавецької міської ради, виконавцем – Комунальне некомерційне підприємство «Трускавецька міська лікарня» Трускавецької міської ради.  

Виконання Програми здійснюється впродовж 2021 року.

 

 1. Координація та контроль за виконанням Програми

Координація та контроль за виконанням Програми здійснюється Виконавчим комітетом Трускавецької міської ради та профільною комісією міської ради.

 

додатки

 

 

Перейти до вмісту