РІШЕННЯ № 479 від 04 квітня 2017 року Про звернення депутатів Трускавецької міської ради

УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

(ДВАДЦЯТЬ П’ЯТА ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ СЬОМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ )

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

Від  04 квітня  2017 року                №  479                             

Про звернення депутатів

Трускавецької міської ради

Керуючись  ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

                                                   В И Р І Ш И Л А :

         1. Прийняти звернення депутатів Трускавецької міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України,   Національного антикорупційного бюро України, Голови НК РЕКП, згідно з додатком.

         2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядуван- ня і ЗМІ та секретаря міської ради Пономаренко Н.А.

             Секретар міської ради                                             Н.Пономаренко

 

 

                                                                                                                                                                     Додаток

                                                                                                                                                                       до рішення міської ради

                                                                                                                                                                         № 479 від 04.04.2017р.

Звернення

депутатів Трускавецької міської ради щодо скасування  абонплати за підключення до системи газопостачання

            З 1 квітня 2017 року 40% українців сплачуватимуть за газ більше: Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запровадила так звану абонплату за підключення до системи газопостачання, відокремивши її від сплати за використаний газ. Унаслідок цього середня плата за споживання палива має зрости у 2-5 разів, передусім для тих, хто не має лічильника, використовує газ лише для приготування їжі та користується послугами невеликих газорозподільних компаній. Найбільш відчутно ця новація вдарить по найбідніших громадянах, яких в Україні, за оцінками ООН, 60%.

            Мотивуючи таке рішення начебто необхідністю підвищити прозорість тарифоутворення та стимулювати громадян економити паливо, регулятор насправді вкотре подбав про інтереси олігархів, які фактично монополізували забезпечення населення не лише електрикою, а й газом. Дозволивши Рінату Ахметову заробити на вугільній формулі «Роттердам+», через яку українці переплатили близько 10 млрд грн за електроенергію, нині влада взялася примножувати статки арештованого у Відні Дмитра Фірташа. Саме він контролює більшість газорозподільних підприємств – облгазів. Їхня загальна виручка цього року завдяки запровадженню абонплати має зрости до 24,15 млрд грн.

            При цьому НКРЕКП сором’язливо мовчить про те, що труби, за підключення до яких нас змусили платити, належать державі, а не облгазам, а побудова та утримання газорозподільних мереж і так фінансується платниками податків. На тлі того, що українців змішують двічі платити за встановлення газових лічильників (вартість цієї послуги закладена в тарифі на газ, але люди вимушені власним коштом оснащувати квартири приладами обліку, бо газорозподільні компанії, спираючись на рішення НКРЕКП, відмовляються це робити), така подвійна оплата утримання газових мереж має геть цинічний вигляд.

            Найбільш обурює те, що ці «схеми» Нацкомісії – абсолютно безкарні та, ймовірно, санкціоновані згори. Недарма ротацію її складу, призначеного указом голови держави, та заміну очільника – президентського ставленика Дмитра Вовка усіляко затягують, порушуючи строки, відведені законодавством, та ігноруючи вимоги європейських партнерів.

            Вважаємо, що такі дії НКРЕКП та органів влади, що їх покриває, шкідницькими. Ми вимагаємо скасувати відповідні постанови Нацкомісії, якими запроваджується абонентська плата за газ з 1 квітня2017 року, і наполягаємо на створенні тимчасової депутатської комісії Верховної Ради і спільно з НАБУ негайно розпочати розслідування на предмет ймовірних  корупційних дій ченів і голови НКРЕКП та дій тих чиновників, які причетні до призначення голови та членів комісії НКРЕКП, а також просимо переглянути необхідність існування такої комісії, як НКРЕКП.

            Секретар міської ради                                                           Н.Пономаренко

поіменне голосування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *