Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

 Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

 У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці, у цей день вшановується пам’ять про усіх, хто загинув на виробництві та внаслідок отриманих професійних захворювань. В Україні Всесвітній день охорони праці відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня і отримав назву «День охорони праці» .

 Цього року він проходить під девізом: «Безпечне та здорове майбутнє праці».Світова фінансова криза, яка продовжується і дотепер, без сумніву, негативно вплинула на процес трудової діяльності в Україні. У зв’язку з тим, що скорочуються витрати на охорону праці і промислову безпеку, збільшується ймовірність виникнення нещасних випадків та аварій на виробництві, профзахворювань, смертей і погіршення стану здоров’я працюючих. Скорочення витрат на заходи з охорони праці обмежує можливості у створенні належних, безпечних і здорових умов праці на підприємствах та в установах. Але за принципом бумеранга це, в свою чергу, призводить до збільшення витрат на подолання наслідків аварій на виробництві, медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих.

 Головною метою заходів, які проводяться Фондом соціального страхування України є привернення уваги роботодавців і працівників до профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності, формування загальної культури охорони праці та свідомого ставлення до цих питань, запобігання виникнення нещасного випадку або аварії на виробництві, професійного захворювання, а не їх ліквідація.

 Зараз необхідно збільшити зусилля державних установ та роботодавців, спрямовані на покращення стану охорони праці на виробництві і забезпечення дотримання норм безпеки праці. Повністю усунути ризики під час трудової діяльності, особливо на виробництві не вдається, проте зменшити їх за рахунок проведення профілактичних заходів реально і необхідно.

 Наш спільний обов’язок – забезпечити гідну та безпечну працю громадянам міста, адже за цим стоять життя та долі людей.

Закликаємо всіх роботодавців проаналізувати та переглянути організацію діяльності своїх підприємств та організацій, вжити заходів з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці працівників, у тому числі і на малих підприємствах, що дасть можливість забезпечити гідне життя не тільки нам, але і нашим нащадкам.

 Всім нашим співвітчизникам бажаємо нових трудових здобутків, здоров’я та добра Вашим родинам. І нехай Господь береже Вас від лиха та нещасть.

Перейти до вмісту