ПРОТОКОЛ комісії з питань ТЕБ і НС: до уваги лікувально-оздоровчих, санаторно-курортних закладів та перевізників, які працюють на території Трускавця

П Р О Т О К О Л № 24 позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (дистанційно через мережу Інтернет з використанням відповідних технічних засобів) від 06 вересня 2021 року

Засідання провів голова міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Кульчинський Андрій Богданович

 Присутні:   Члени комісії (за окремим списком)

           Янківська Леся Василівна – завідувач відділення епідемічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Дрогобицького районного відділу ДУ «Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

І. Про організацію протиепідемічних заходів у лікувально-оздоровчих, санаторно-курортних закладах Трускавецької територіальної громади.

 

СЛУХАЛИ:

І. Про організацію протиепідемічних заходів у лікувально-оздоровчих, санаторно-курортних закладах Трускавецької територіальної громади.

 

Янківська Л.В. – завідувач відділення епідемічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Дрогобицького районного відділу ДУ «Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомила комісію про зростання захворюваності на COVID-19 у Дрогобицькому районі.

Серед зареєстрованих випадків близько половини хворих – це працівники або відпочиваючі санаторно-курортних закладів. Так, Державною установою «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» впродовж останніх 14 днів (в межах одного інкубаційного періоду) отримано повідомлення з ряду сусідніх областей, Республіки Польща про випадки захворювання жителів, які перебували у санаторно-курортних закладах міста Трускавець.

 

Беручи до уваги подання ДУ «Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України» від 03.09.2021 року № 2682/01, КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Керівникам лікувально-оздоровчих, санаторно-курортних закладів Трускавецької ТГ, незалежно від підпорядкування та форми власності:

1.1. Визначити у кожному лікувально-оздоровчому та санаторно-курортному закладі серед медичного персоналу відповідальних осіб за надання форми первинної облікової документації 058/о «Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10 січня 2006 року №1 при виявленні підозрілого, ймовірного або підтвердженого випадку захворювання на СOVID-19, у тому числі ГРЗ впродовж 18 годин з обов’язковим внесенням первинної інформації про контактних осіб – у письмовій формі або на електронну пошту drog.ses@gmail.com до Дрогобицького районного відділу Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

1.2. Забезпечити самоізоляцію осіб, які мали контакт з людьми з підтвердженим випадком COVID-19 впродовж 14 днів від дати останнього контакту крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування.

1.3. Забезпечувати вільний доступ в заклад працівників епідеміологічного профілю ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ» для проведення протиепідемічних заходів.

1.4. Проводити медичне спостереження за контактними з хворими на COVID-19 впродовж 14 днів від дати останнього контакту. У разі завершення оздоровлення до 14-денного терміну з моменту контакту у санаторних книжках вказувати факт контакту з хворим на COVID-19 з зазначенням дати останнього контакту.

1.5. Прийом відпочиваючих на санаторно-курортне лікування проводити після проходження лабораторного обстеження, проведеного не раніше 72 год від моменту поступлення (методом ПЛР або обстеження на визначення антигену SARS-СоV-2 з використанням швидких тестів або тесту на визначення антигену SARS-СоV-2 методом імуноферментного аналізу) або при наявності сертифіката про вакцинацію.

1.6. Допуск до роботи персоналу здійснювати лише при відсутності ознак гострого респіраторного зехворювання та за умови використання засобів індивідуального захисту. Персоналу контролювати правильність застосування ЗІЗ впродовж робочого дня (маска змінюється кожні 3 години).

1.7. Рекомендувати охопити профілактичними щепленнями проти COVID-19, дифтерії та правця персонал відповідних закладів.

1.8. Забезпечити дотримання маскового режиму, соціальної дистанції, гігієни рук, дезінфекції приміщень та регулярного провітрювання в закладах санаторно-курортного типу.

  1. Здійснювати регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості не більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий т/засіб.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням пасажирами під час перевезення засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Голосували: «за» – 19;   «проти» – 0 ; «утримались» – 0 .

Перший заступник голови

міської комісії з питань ТЕБ і НС      (підпис)                Олексій БАЛИЦЬКИЙ

 

 

         Секретар комісії                                      (підпис)             Володимир ЧАПСЬКИЙ