Польський національний державний інститут культурної спадщини за кордоном «Polonika» за результатом попереднього візиту до Трускавця зробив наступну дію і скерував до нашого міста фахівців фірми «Geometric. Geodezja i kartografia» для детального сканування надкаптажних споруд мінеральних джерел у курортному парку («Фердинанд», «Броніслава», «Юзя»).

Обладнання, з яким приїхали експерти до Трускавця, не має аналогів на Львівщині. Вони зробили детальний аналіз всіх елементів споруд та прилеглої території.

Протягом двох тижнів фахівці суміжних спеціальностей мають опрацювати зібрані матеріали, які ляжуть в основу проєкту відновлення цих трьох об’єктів у первозданному вигляді.

Це найважливіший крок у справі відновлення історичних пам`яток, який спонукатиме до завершення розпочатої справи.

Питання відновлення споруд у парку як частина плану збереження пам`яток культурної спадщини громади є одним з пріоритетів чинної влади Трускавця, зокрема міського голови Андрія Кульчинського.

За грантові кошти з Польщі відреставрують «Броніславу», «Юзю» та «Фердинанд». Щодо «Едварда», то його реставрацією займуться львівські фахівці за кошти Трускавецької громади. Вже виділені гроші на ПКД (проектно-кошторисна документація), справа на стадії проходження державної експертизи.

Нагадаємо, що вперше представники Інституту «Polonika» побували у Трускавці три тижні тому, а саме 31 серпня 2023 р. Тоді вони оглянули об’єкти та обговорили з міським головою Андрієм Кульчинським план подальших дій.

Перейти до вмісту