27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №329, згідно з якою з травня 2018 року змінено порядок призначення житлових субсидій.

Відповідно до цього порядку субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься двічі на рік. А саме з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону і розраховуватиметься: на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.

Переважній більшості громадян, які отримують субсидії, державна допомога буде перепризначатись в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту, за виключенням окремих категорій отримувачів. Так постановою встановлено, що з 1 травня 2018 року призначення житлових субсидій на новий період здійснюється лише після подання нових заяв і декларацій, якщо у складі домогосподарства є :

– непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

– внутрішньо переміщені особи;

– особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

– особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

– особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Також Порядком визначено, що житлова субсидія з травня 2018 року не призначатиметься, якщо:

1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку;

2) будь-хто із зареєстрованих осіб або членів їх сімей має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років;

3) у складі домогосподарства чи у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, і у них відсутні доходи, або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили єдиного соціального внеску у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців періоду за який враховуються доходи.

Таким непрацюючим особам субсидію можна призначити за рішенням комісії тільки у випадку, коли вони перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, або на момент призначення житлової субсидії вони сплачують єдиний соціальний внесок протягом двох місяців підряд перед днем звернення (в т.ч. такі особи впродовж періоду отримання субсидії повинні працювати) і не перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Це не стосується осіб, які навчалися за денною формою навчання, були зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, отримували певні соціальні виплати.

4) будь-хто із зареєстрованих осіб або членів їх сімей протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії набув право власності на рухоме чи нерухоме майно на суму, що перевищує 50 тис. гривень;

5) наявна прострочена понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( ст. на 01 травня 2018 року – 340 грн).

     Важливо, що з травня 2018 року для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання. Наприклад, якщо чоловік чи дружина особи із складу домогосподарства зареєстровані за іншою адресою, їхнє майно, транспортні засоби та доходи також враховуються при призначенні субсидії. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Детальну інформацію з питань призначення житлових субсидій можна отримати за телефоном гарячої лінії 5-41-93 або в громадській приймальні управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради.

.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту