На круглому столі обговорили проблеми осіб з інвалідністю та дочекалися Миколая

З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю в центральній бібліотеці Трускавця організовано круглий стіл за участю міської влади.

Міжнародний день людей з інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. Поряд є люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Таких людей у нашому суспільстві стає все більше. Війна кожного дня травмує – і військових, і цивільних. Це нова реальність, у якій ми всі маємо навчитися жити.

Захід з нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю розпочали молитвою під проводом Наталії Галелюк. Під щемкі звуки скрипки мелодії Мирослава Скорика вшанували хвилиною мовчання всіх полеглих Героїв, які віддали своє життя за Україну. Художні керівники ансамблю  «Калинонька» Трускавецької організації осіб з інвалідністю Сніжана Саврун та Сергій Фендак виконали пісню Петра Солодухи «Там біля тополі калина росте».

Люди з інвалідністю не вимагають до себе жалю, вони так само живуть, мають такі ж проблеми, як і всі: бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць. Відзначаючи цей день, ми нагадуємо, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя. Цей день нагадує нам бути небайдужими до людей поруч, яким щодня доводиться долати непрості виклики. Необхідно дбати про соціальний захист цих людей. Це стосується медичного забезпечення, протезування, реабілітації.

Є ще працювати над чим, щоби місто було повністю безбар’єрним у всіх сферах, а життя людей з інвалідністю – без обмежень. Відкриваючи новий будівельний об’єкт: кафе, кінотеатр, робоче місце, мають врахувати, а чи можуть сюди зайти люди з інвалідністю? Чи кожен зможе скористатися сервісами та послугами? Це питання та відповідальність всього суспільства. Надзвичайно важлива доступність в місті, щоб всі об’єкти інфраструктури були оснащені пандусами, кнопками виклику персоналу (співробітника) для надання послуг людям з обмеженими можливостями при пересуванні, а також тактильними табличками шрифтом Брайля для людей з вадами зору, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями могли безперешкодно потрапити до будь-якого підрозділу та багато інших питань, які хвилюють людей з інвалідністю.

Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями, створити майбутнє, де люди не були б виключені з соціуму через проблеми зі здоров`ям.

В засіданні круглого столу з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю взяли участь міський голова Андрій Кульчинський, начальниця управління праці та соціального захисту населення Віра Ільницька, голова Трускавецької організації осіб з інвалідністю Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Надія Заблоцька та актив організації осіб з інвалідністю.

Оскільки на засіданні круглого столу була присутня влада міста, і кожен міг задати питання, яке його турбувало.

Голова громадської організації Трускавецької організації осіб з інвалідністю Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Надія Заблоцька висвітлила злободенні питання, які кожного дня доводиться долати людям з інвалідністю. У рамках заходу відбулось широке обговорення за круглим столом потреб, проблем тта можливості їх вирішення.

Люди з інвалідністю отримали всю необхідну інформацію щодо питань призначення та виплат пенсій за інвалідністю, соціальної допомоги, засобів переміщення, можливостей реабілітації в санаторіях тощо. Об’єднання партнерських зусиль та постійна плідна взаємодія соціальних служб, що опікуються проблемами осіб з інвалідністю, повною мірою допоможе їм у вирішенні безлічі проблемних питань та запобіганню зубожіння та бідності громадян.

Надія Заблоцька відзначила і винесла подяку активу ГО за їх роботу, які, маючи свої проблеми зі здоров’ям, завжди готові допомогти в роботі організації та іншим потребуючим членам. Подяка тим людям, які допомогли організовувати цей круглий стіл та підтримали захід:

– ГКК «Карпати», Грицак Лев Ярославович,

– Панахида Олена Миколаївна,

– Санаторій «Аркада», Пирцус Микола Йосипович,

– директор пансіонату «Пролісок», Шевців Юрій Володимирович,

– ПП «Галич-444», Габриш Олег Броніславович,

– директор МРЦ МВС України «Перлина Прикарпаття» Саліженко Сергій Володимирович,

– мережа ресторанів «Дольче Віта Трускавець», Валентин  Самойлов та Ольга Савченко.

Ансамбль «Калинонька» Трускавецької організації осіб з інвалідністю під керівництвом Сніжани Саврун та Сергія Фендака виконав пісні «Чому родина не співає за столом» Івана Гандера, «Смерічки» Миколи Юрійчука, «Калинові кетяги» на слова та музику трускавчан В`ячеслава Умнова і Богдана Шкільника.

На завершення сталося диво – до осіб з інвалідністю з привітанням і подарунками завітав святий Миколай.

Перейти до вмісту