Представники ГО “Людина в біді” консультували власників місцевого та релокованого бізнесу з питань отримання фінансової підтримки

Сьогодні в залі засідань Трускавецької міської ради відбувся семінар-тренінг від Чеської гуманітарної організації «Людина в біді». На зустріч були запрошені підприємці Трускавця, а також з-поміж ВПО, які раніше провадили власну справу, та через війну були змушені закрити її, або перенести в більш безпечні місця. У семінарі, також, взяли участь обласний депутат, заступник міського голови Трускавця Святослав Стефанків, директорка Трускавецької філії Львівського обласного центру зайнятості, керівники управлінь та відділів виконкому.

ГО «Людина в біді» за фінансової підтримки американського народу оголошує конкурс з надання мікрогрантів для відновлення як переміщеного, так і місцевого бізнесу, який постраждав внаслідок воєнних дій після 24 лютого 2022 року, веде або планує вести свою діяльність у Львівській або Івано-Франківській областях, прагне відновити бізнес та має потенціал для створення робочих місць. Планується відібрати 75 учасників у Львівській та 75 – в Івано-Франківській області. За умовами гранту не будуть підтримані підприємства, що належать до сільського господарства та оборонної промисловості, здійснюють торгівлю алкоголем та тютюновими виробами. Відібрані учасники матимуть можливість залучити для відновлення та збереження власної справи:

– до 1000 доларів США* для фізичних осіб-підприємців, які не використовують працю найманих осіб або мають не більше одного найманого працівника

Розмір гранту залежатиме від поданої пропозиції та бюджету

– до 5000 доларів США* для мікро-, малих та середніх підприємств, фізичних осіб-підприємців, які мають двох та більше найманих працівників

Розмір гранту залежатиме від поданої пропозиції та бюджету

· навчальні заходи та менторську підтримку для відібраних учасників (обов’язкове проходження);

· фінансову допомогу з відшкодування вартості послуг з догляду за дітьми дошкільного віку для найбільш вразливих родин, які очолюються жінками, у розмірі до 300 доларів США/міс.* впродовж 3 місяців.

*Виплати будуть здійснюватися у гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ.

Про всі аспекти участі в проєкті розповідали представники гуманітарної організації «Людина в біді».

Умови участі в проєкті:

· державна реєстрація підприємницької діяльності;

· доведений попередній досвід ведення діяльності;

· здійснення поточної чи запланованої діяльності на території Львівської або Івано-Франківської областей;

· усі заходи в рамках заявки повинні бути заплановані на термін, який не перевищує шість місяців;

· мікро-, малі та середні підприємства, які вже отримували аналогічні бізнес-гранти від держави чи іншої організації, можуть брати участь у конкурсі, але не матимуть пріоритету у процесі відбору.

Проєкт не має змоги підтримати підприємства, які належать до сільського господарства та оборонної промисловості, здійснюють виробництво або торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також інших заборонених законодавством України товарів та послуг.

Категорії підприємств, які можуть взяти участь у проєкті:

(Ваша підприємницька діяльність може належати до декількох категорій)

– мікро-, малі та середні підприємства, які після 24 лютого 2022 року перемістилися /перереєструвалися з територій, постраждалих від війни, до Івано-Франківської або Львівської областей, згідно з наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 р. № 309, зі змінами (території, на яких ведуться (велися) бойові дії: Дніпропетровська область, Донецька область, Запорізька область, Київська область, Луганська область, Миколаївська область, Одеська область, Сумська область, Харківська область, Херсонська область, Чернігівська область);

– мікро-, малі та середні підприємства, які очолюються жінками;

– мікро-, малі та середні підприємства з-поміж місцевого населення та підприємці з-поміж ВПО, чий бізнес було втрачено або який постраждав внаслідок воєнних дій;

– мікро-, малі та середні підприємства, що очолюються особами/працевлаштовують осіб, які належать до вразливих груп і мають обмежений доступ до ринків праці.

Довідково:

– мікропідприємства – фізичні особи-підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України;

– малі підприємства – фізичні особи-підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України;

– середні підприємства – юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 50 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України (cтаття 55 Господарського кодексу України).

Пріоритетом у виборі учасників буде:

· створення додаткових робочих місць;

· здатність і готовність зробити власний внесок у фінансування своєї грантової заявки;

· соціальна спрямованість бізнес-ідеї, надання товарів чи послуг найбільш уразливим категоріям населення або надання соціальних послуг, яких бракує в громаді тощо.

Використати грантові кошти можна на:

– транспортні витрати на перевезення активів (тільки для переміщеного бізнесу);

– відновлення активів;

– витрати, пов’язані зі створенням нових робочих місць;

– заробітну плату для новоствореного робочого місця (не більше ніж 30% від суми гранту);

– оренда приміщення;

– ремонт та облаштування приміщення;

– закупівлю обладнання/інструменту;

– закупівлю сировини для виробничого процесу (не більш ніж 30% від суми гранту);

– витрати на навчання персоналу;

– витрати на маркетинг та рекламу;

– витрати на юридичні та інші консалтингові послуги;

– інші заходи, пов’язані з реалізацією грантової заявки.

Оцінювання грантових заявок.

Заявки будуть оцінені у два раунди. Перший раунд – оцінка заявки на відповідність умовам проєкту та категоріям підприємств з урахуванням пріоритетів проєкту.

Попередньо відібрані кандидати будуть запрошені на другий раунд, під час якого співробітники організації “Людина в біді” проведуть з кандидатами співбесіду безпосередньо на підприємстві або на запланованому місці ведення бізнесу.

Остаточне рішення про надання гранту прийматиме спеціально створений Комітет з надання грантів. До складу Комітету входять співробітники організації “Людина в біді”, представники влади та експерт.

Критерії оцінювання грантових заявок.

У першому раунді оцінюватиметься відповідність наданої інформації за наступними критеріями:

– наявність заповненої заявки на участь;

– державна реєстрація підприємницької діяльності;

– відповідність сфери діяльності бізнесу умовам участі в проєкті;

– наявність досвіду ведення бізнесу;

– підтвердження місця реєстрації для переміщеного та місцевого бізнесу;

– період запланованих заходів (усі заходи в рамках реалізації бізнес-ідеї повинні бути заплановані на період, що не перевищує 6 місяців);

– вірогідність наданої у заявці інформації.

У другому раунді відбуватиметься бальна оцінка учасників за наступними критеріями:

– логічна ясність та здійсненність бізнес-ідеї (реалістичність та конкретність бізнес-ідеї);

– мікро-, малі та середні підприємства, які очолюються жінками;

– аналіз фінансового плану та руху грошових коштів;

– наявність власного внеску;

– втрата бізнесу, матеріальних активів через воєнні дії;

– створення нових робочих місць (можливість додаткового працевлаштування);

– наявна та планована реклама, конкурентні переваги;

– наявність позитивного впливу на громаду;

– направленість бізнесу на надання соціальних послуг;

– наявність оцінки бізнесом можливих ризиків;

– отримання грантової підтримки від інших організацій та від держави в період після 24.02.2022 ( пріоритет матимуть підприємства, які ще не отримували подібної підтримки).

За результатами конкурсу з надання мікрогрантів буде сформовано рейтинг заявок від 0 до 100 балів.

За результатами оцінки будуть обрані переможці, з якими організація “Людина в біді” підпише договір про надання гранту. Згідно з умовами договору переможці зобов’язані надати звіт про використання гранту.

Протягом процесу реалізації грантових заявок фахівці організації “Людина в біді” зустрічатимуться з одержувачами грантів на місці здійснення підприємницької діяльності для оцінки ефективності використання гранту та визначення додаткових потреб у підтримці.

Процедура подання грантової заявки. Для участі у проєкті необхідно заповнити ГРАНТОВУ ЗАЯВКУ

Важливо чітко та в повному обсязі заповнити всі складові заявки, оскільки це вплине на кінцевий результат оцінювання.

Перед заповненням грантової заявки необхідно: – ознайомитися з РЕКОМЕНДАЦІЯМИ З ЗАПОВНЕННЯ ГРАНТОВОЇ ЗАЯВКИ – завантажити та заповнити ФІНАНСОВИЙ ПЛАН, який буде потрібно прикріпити до грантової заявки

Кінцевий термін подання заявок: 01.11.2023

Зворотний зв’язок для запитань та відгуків: електронна пошта: [email protected]

телефон гарячої лінії : 0 800 210 174

Viber, Telegram, WhatsApp : 099 767 37 06

(з понеділка по четвер з 09:00 -17:00, п’ятниця з 09:00 до 16:00)

Звертаємо Вашу увагу, що від одного домогосподарства на участь у конкурсі з надання мікрогрантів може бути надіслана тільки одна заявка.

Участь та складання заявки не гарантує отримання гранту та іншої підтримки в

Перейти до вмісту