24 серпня відзначаємо День Незалежності України. 32 роки пройшло від того дня, коли Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності України. З них останні два – найважчі, адже живемо в час повномасштабної війни, яку спричинила московська агресія.

Щоб укріпитися у вірі, зміцнити дух та твердо йти вперед, до Перемоги, миру та розвитку, маємо багато працювати, маємо допомагати ЗСУ, маємо бути єдині. А ще маємо маркувати наше, українське – мовою, культурою, чіткою громадянською позицією, дотриманням закону, і, звісно ж, відзначенням наших спільних свят, найбільшим з яких є День Незалежності.

Урочиста академія з нагоди головного свята Української Держави у Трускавці розпочалася з виконання Державного Гімну «Ще не вмерла Україна», молитовного піснеспіву «Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво» та тужливої «Пливе кача» в пам’ять про всіх убієнних у цій війні. Ці твори виконав Галицький академічний камерний хор.

Далі молитву за Україну звершили трускавецькі отці на чолі з отцем-деканом Петром Івасівкою. Вони ж освятили й автомобілі, котрі поїдуть на фронт як підмога нашим бійцям.

До трускавчан та гостей міста звернулися голова Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та керівник БФ «Коло» Олексій Юрков. Зокрема Степан Кулиняк нагородив відзнаками батька та сина Петрів Біласів – обидва несуть службу в найгарячішій точці України під Бахмутом. Отримав відзнаки і за себе, і за батька, котрий зараз на передовій, Петро Білас-молодший.

На офіційних урочистостях з нагоди свята міським головою Андрієм Кульчинським були вручені грамоти та подяки волонтерам. Це капелани – отець Василь Полянко, пастори Володимир Кузьмич та Руслан Цехмейстер – духовні особи, котрі здійснили безліч поїздок на Схід та Південь, в найгарячіші точки, щоб там нести нашим хлопцям-воїнам і Боже слово, і матеріальні речі – такі як засоби захисту, продукти, маскувальні сітки і багато іншого.

Грамоти та подяки були вручені і таким волонтерам як Володимир Крилевич (волонтерська ініціатива «Незламні»), Оксана Радищак (Стебницька волонтерська ініціатива, допомагають і воїнам з Трускавця), Мар`яна Губицька, Тарас Кіба, Наталія Ничик, Роман Рязанов, а також ГО ГЦ «Університет третього віку «Джерела».

Вітаємо всіх волонтерів та капеланів з Днем Незалежності України! Ваше служіння Богові та Україні і Ваш вклад у перемогу – неоціненні! Нехай Бог обдаровує вас Своїми милостями!

День Незалежності – найкраща нагода відзначити кращих учнів, котрі досягли вагомих результатів у навчанні, спорті чи мистецтві. Тож міський голова Андрій Кульчинський вручив стипендії 22 дітям з Трускавецької територіальної громади, які направду заслужили на таке відзначення та грошову винагороду. Це Бобечко Володимир, Болюк Сніжана, Гарбіч Марко, Гафіна Марія, Гуцило Олена, Кирчей Кароліна, Ковбаснюк Соломія, Костище Марія, Курман Марія, Лесик Петро, Лецюк Святослав, Малащак Андрій, Матушкін Олег, Палиця Адріана, Пасемко Марія, Питлак Владислав, Савчак Соломія, Сисин Мілана, Стець Софія, Супруненко Кіріл, Шипот Вікторія, Шлапакова Катерина. Вітаємо стипендіатів міського голови!

Урочиста академія проходила в пісенному обрамленні. До початку офіційних урочистостей виступали оперні співаки з Харкова, Києва та інших міст, а також хореографічний дитячий колектив «Енерджі». Під популярні українські пісні діти запалювали присутніх патріотичним настроєм, буквально заряджаючи енергією всіх присутніх на площі. Пісенний супровід офіційних урочистостей здійснював Галицький академічний камерний хор. Концерт завершився виступами гурту «Очеретяний кіт» та київського музичного колективу стародавньої музики «Хорея Козацька».

Відзначення 32-ї річниці нашої незалежності у Трускавці проходило на високому рівні, а громада взяла в ньому активну участь.

Ще раз вітаємо всіх мешканців Трускавецької громади, всіх гостей курорту та весь український народ з Днем Незалежності України! Божої опіки, Перемоги, миру та добра всім нам! Зі святом, рідна ненько-Україно!

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту