Як захистити себе в новорічні свята в умовах пандемії

 Оскільки COVID-19 все ще залишається головною епідеміологічною загрозою, Міністерство охорони здоров’я України опублікувало ряд порад, аби не захворіти під час зимових свят.

 Згідно з рекомендаціями, варто дотримуватися таких профілактичних заходів:

– правильно носити маску,

– регулярно мити руки,

– тримати фізичну дистанцію в 1,5–2 метри,

– провітрювати приміщення,

– уникати скупчення людей.

 Святкувати у Міністерстві охорони здоров’я рекомендують вдома, якщо ви або члени вашої родини погано себе почуваєте. Також зазначається, що варто звернутись до лікаря у випадку появи симптомів респіраторного захворювання та здати тест на COVID-19. Якщо ви не пройшли повний курс вакцинації, також краще уникнути масових святкувань та залишитися вдома.

 Якщо ж плануєте збиратись у приміщенні, то не варто кликати багато гостей. Краще обмежитися колом рідних та близьких, без влаштування масових вечірок, додають у МОЗ.

 Під час вечірки у міністерстві радять не користуватися спільними тарілками, склянками та іншим посудом. Варто тримати свою тарілку та столове наряддя поруч та уникати спільної їжі.

 Якщо ви ще у пошуках подарунку, рекомендується скористатися можливостями віртуального шопінгу, що дозволить мінімізувати соціальні контакти та уникнути черг. Також у магазинах можна скористатися послугою самовивозу онлайн-замовлення, що також допоможе уникнути скупчення людей у передсвятковий час.

 Згідно з даними МОЗ наразі все більше країн повідомляють про стрімке поширення нового штаму Omicron, тому подорожі під час пандемії можуть нести додаткові ризики інфікування.

 Варто відкласти необов’язкові подорожі людям:

– з хронічними захворюваннями

– літнім людям віком від 60 років

– які не вакцинувалися

 У випадку необхідної/вимушеної подорожі, Міністерство охорони здоров’я рекомендує дотримуватися всіх протиепідемічних правил.

Перейти до вмісту