Дату відзначення Дня міста-курорту Трускавець планують перенести

Сьогодні, в рамках роботи постійної комісії з гуманітарних питань депутати розглянули ряд актуальних питань. Одним із перших було обговорено та підтримано проєкт Рішення про встановлення нової дати відзначення Дня міста Трускавця. А саме, перенесення святкування Дня міста-курорту Трускавець з 18 червня на останню неділю липня. Зміни пропонуються у зв’язку з перенесенням святкування Дня медичного працівника на 27 липня, відповідний Указ Президента України був підписаний 13 червня 2023 року. Оскільки День Трускавця пов’язаний з Днем медика, органічним буде перенести усі святкування. До того ж 27 липня вшановуємо пам’ять святого Пантелеймона, ранньохристиянського великомученика, який за фахом був лікарем, відомим став як великий цілитель. Поряд із цим, є ще один, досить вагомий аргумент перенесення Дня народження нашого міста на липень – червнева дощова погода. Відтак Рішення про зміну дати святкування Дня міста-курорту Трускавець на останню неділю липня було підтримане одноголосно.

Також депутати підтримали проєкт Рішення про внесення змін до «Місцевої програми розвитку та фінансової підтримки КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР на 2023 рік». Відповідно до якого пропонується виділити кошти на капітальний ремонт покрівлі даху галереї КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР, капітальний ремонт заїзду до приймального відділення (заїзд для швидких), забезпечення фінансової підтримки працівників установи.

Отримав депутатське схвалення проєкт колективного звернення до Президента України щодо скасування підвищення ціни на електроенергію для побутових споживачів та введення мораторію на підвищення цін/тарифів ЖКГ на термін дії воєнного стану в Україні та шести місяців після його припинення, авторства Ярослава Грицака (фракція «Батьківщина»). Однак, на думку депутата Андрія Степаненка (фракція «Громадянська позиція»), процес підвищення тарифів вже запущено й мало ймовірно, що такі звернення будуть результативними. Ще одне звернення, від Я. Грицака не було винесене на розгляд. Стосувалось воно недопущення прийняття законопроєкту № 8401 “Проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану” (на попередньому засіданні сесії таке звернення озвучував і депутат від ПП «ЄС» Анатолій Стародуб). Однак звернення втратило актуальність у зв’язку тим, що 30 червня Парламент ухвалив зміни до законодавства в частині відновлення довоєнного стану системи оподаткування.

Останній проєкт Рішення в порядку денному гуманітарної комісії, щодо внесення змін у структуру виконавчих органів ТМР, було передано на розгляд сесії.

Перейти до вмісту