Держгеокадастр у Львівській області дає роз’яснення щодо необхідності внесення відомостей про земельні ділянки, право власності чи користування на які було посвідчено до 2004 року відповідними державними актами та договорами оренди

       На численні звернення власників земельних ділянок щодо чинності державних актів про право на землю старого зразка, Міськрайонне управління у Дрогобицькому районі та місті Дрогобичі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області надає детальне роз’яснення щодо необхідності внесення відомостей про земельні ділянки, право власності чи користування на які було посвідчено до 2004 року відповідними державними актами та договорами оренди.

Відповідно до п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державний земельний кадастр»  документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набуття чинності цим Законом (що відбулося 01.01.2013 року), є дійсними, а земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

       Але, слід звернути увагу, що хоча державний акт про право власності на землю посвідчує Ваше право на землю, проте для того щоб укласти угоду про перехід права власності на земельну ділянку (міни, ренти, дарування, інших цивільно-правових угод, а також для спадкування) земельна ділянка повинна пройти державну реєстрацію — тобто отримати кадастровий номер,  оскільки його наявність є обов’язковою умовою договору. Для цього власнику або користувачу земельної ділянки слід звернутися до землевпорядної організації для розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Така послуга надається на платній основі на умовах та в строк, що визначені договором з розробником такої документації із землеустрою (ст. 26, 27, 55 Закону України «Про землеустрій»).

           З переліком суб’єктів господарювання, що мають кваліфікаційні сертифікати на провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт, можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держгеокадастру (http://land.gov.ua) або в територіальному органі земельних ресурсів за місцем знаходження земельної ділянки.

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Витяг містить всі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.

Водночас звертаємо увагу, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» з 01.01.2015р. адміністративні послуги надаються виключно через Центри надання адміністративних послуг, утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.

На підставі вищевикладеного:

– передати в оренду, внести зміни до договорів оренди, розірвати договори оренди, здійснити відчуження, оформити спадщину неможливо без присвоєння кадастрового номера земельної ділянки та Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, який видається безоплатно за результатом здійснення державної реєстрації земельної ділянки;

– власникам земельних ділянок, право на які посвідчено державним актом виданим до 2004 (державні акти червоного кольору без зазначення кадастрового номеру) для внесення даних про земельні ділянки до Державного земельного кадастру необхідно звернутись до проектних організацій, які мають сертифікат на проведення робіт із землеустрою та мають у своєму складі сертифікованого інженера-землевпорядника з метою замовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). 

– після розробки вищезазначених документів необхідно звернутись до Центру надання адміністративних послуг та замовити адміністративну послугу «Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру», яка є безкоштовною.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту