У Трускавці встановили першу скульптуру Гусака з бронзи, який зустрічатиме усіх відвідувачів і працівників міської ради та вітатиме мандрівників. Пан Гусак має здатність відганяти смуток і негаразди, а натомість дарувати своїм прихильникам щасливі миті, достаток та удачу. Спонсором цього символічного подарунка до Дня міста, який відзначаємо вже в неділю, 18 червня, став підприємець Віктор Рудницький, який народився у Трускавці. Він підтримав ідею міського голови Андрія Кульчинського про створення у Трускавці автентичного персонажа, який стане яскравим ознакуванням визначних та незвіданих, але цікавих місць нашого курорту.

Гуска як символ пильності, готовності захищатися, ознака добробуту зображена на геральдиці нашого міста, тож органічним є втілення її у сучасній подобі. Як зазначив міський голова Трускавця, невдовзі з’являться інші Гусаки – вже є меценати, які готові профінансувати їхнє виготовлення. Кожна нова скульптура матиме своє завдання та місію у несподіваному й цікавому туристичному маршруті. Разом вони стануть окрасою Трускавця і черговим магнітом для любителів ідеальних селфі. Оскільки Трускавець багатий на історичні об’єкти, тематичні заклади, цікаві місця, міський голова запропонував підприємцям, керівникам і керівницям установ приймати естафету й стати спонсором чергових фігурок.

Автором ескізу та скульптури першого трускавецького Гусака з портфелем є Василь Бородай. Скульптор викладає в Національній художній академії, та є онуком відомого митця Василя Бородая, творця пам’ятника Батьківщині-Матері – найбільшої нерелігійної скульптури в Східній Європі, автора пам’ятного знаку на честь заснування Києва. Василь привіз та допомагав із встановленням трускавецького Гусака напередодні. Він розповів, що робота над скульптурою видалась досить цікавою, вважає, що такий Гусак-інтелігент в ретро стилі якнайкраще вписується в атмосферу міста – передає характер поважних мешканців та відображає настрої гостей курорту.

І справді, Гусак викликає зацікавлення. Хтось бачить в ньому пильного господаря, хтось – доброго перехожого, а дехто, й вибагливого курортника. Найважливіше, що це лише початок захопливого проєкту, що позитивно впливатиме на розвиток туристично-відпочинкової сфери Трускавця.

Спеціально до цієї події, з нагоди 196-річчя курорту Трускавець, народний ансамбль пісні й музики «Перевесло» НД м. Трускавця (викладачі Доброгостівської музичної школи, керівник Степан Столяр) презентували нову пісню присвячену Трускавцю. В ході свята вшанували героїзм українських захисників ліричною композицією, яку подарувала юна вихованка ДМШ Марія Гафіна (керівник Галина Баб’як). Ведучою свята була Оксана Чіпак, методистка Народного Дому Трускавця.

Перейти до вмісту