Кабінет Міністрів України опублікував на своєму сайті постанову №836 від 09.08.2023 року про зміни до порядку виплати додаткової винагороди військовослужбовцям під час дії воєнного стану.
Загальні правила виплати залишилися незмінні.
Вони починаються з 30 000 грн. для військових, які здійснюють бойові чи спеціальні завдання, і підвищуються до 100 000 грн. для тих, хто бере безпосередню участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України.
Також до наказів про виплату додаткової винагороди у розмірі 100 000 грн. зараховуються:
→ поранені на лікуванні;
→ захоплені в полон;
→ загиблі (виплата здійснюється за весь місяць у якому людина загинула).
Для військових, які здійснюють оперативне управління військовими частинами та підрозділами на відстані, доплати можуть становити 50 000 грн.
У постанові з’явилися нові види додаткової винагороди, передбачені недавно ухваленим законом:
→ військовим, які обіймають посади керівного та інструкторсько-викладацького складу у навчальних військових частинах (навчальних центрах, навчальних підрозділах), – від 15 000 до 30 000 грн.;
→ військовим, які у зв’язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом), визнані обмежено придатними або непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження – у розмірі 20 100 грн.;
→ військовослужбовцям строкової військової служби – 6000 грн.;
→ курсантам вищих військових навчальних закладів та прирівняним особам – 2350 грн.
Зміни застосовуються з 1 червня 2023 року.