Понад сто сімей у Трускавці отримали грошову компенсацію за «пакунок малюка»

101 сім’я, в яких народилися діти та які проживають в Трускавецькій громаді, протягом 8 місяців 2023 року отримали грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. Загальна сума виплат склала понад 600 тис. грн.

Батьки дитини, за бажанням, отримують натуральну допомогу “пакунок малюка” або ж грошову компенсацію її вартості.

«Пакунок малюка» можна отримати в пологовому будинку або в управлінні соціального захисту населення за місцем народження або проживання. Звернутись за грошовою компенсацією можна в управління соціального захисту (у Трускавецькій громаді – за адресою м. Трускавець, площа Чорновола, 2). Важливо, що звернення за компенсацією повинно надійти не пізніше ніж через 12 місяців від дня народження дитини.

Розмір компенсації виплачується одноразово за рахунок субвенції з державного бюджету і становить 6816 грн. на кожну новонароджену дитину (три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років).

Для призначення грошової компенсації один з батьків надсилає або подає у паперовій формі до управління соціального захисту заяву та додає копії таких документів:

– свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном – копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;

– документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (картки платника податків,), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, які внесено до паспорта громадянина України або свідоцтва про народження.

На період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення або скасування компенсація виплачується та використовується, зокрема, з урахуванням таких особливостей:

– перерахування грошової компенсації отримувачам може здійснюватися на будь-який рахунок, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк “ПриватБанк”, у разі неможливості відкриття поточного рахунка із спеціальним режимом використання;

– отримувач використовує призначену грошову компенсацію на придбання будь-яких товарів у будь-яких закладах торгівлі.

Більше – у нормативно-правових актах про особливості призначення та використання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” на період введення воєнного стану: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/204-2022-%D0%BF#Text та https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/744-2020-%D0%BF#n24

Перейти до вмісту