Як з’ясувати чи є борги по податках ?

Трускавецька ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що фізична особа – громадянин, яка не є підприємцем, може отримати інформацію про наявність чи відсутність податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

           Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через інтегровану систему електронної ідентифікації –  id.gov.ua або за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ».
          У приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника).
При цьому червоним кольором позначено суми заборгованості перед бюджетом.
Крім цього, у разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає йому податкову вимогу.  

          Податкова вимога може надсилатися чи вручатися контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Податкова вимога не вручається, а заходи, спрямовані на погашення  податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 гривень).

          Слід зазначити, що фізичні особи – громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу:

           за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо нарахованої суми транспортного податку.

           Для проведення звірки щодо плати за землю фізичні особи мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю).

 

Перейти до вмісту