Для вас, захисники України!

14 жовтня в нашій державі відзначали День Захисника України. У Трускавці з нагоди цієї дати було проведено багато різноманітних заходів, а відгомін свята триває й досі.

Сьогодні, 19 жовтня, в музеї історії Трускавця також вшановували захисників – поранених Героїв, котрі проходять реабілітацію в одному з лікувально-оздоровчих закладів Львівщини.

Адміністрація музею на чолі з директоркою Галиною Коваль підготувала для воїнів цікаву програму, яка складалася з трьох частин:

1) відвідини музейної експозиції «Повстанська криївка»,

2) відкриття виставки художника Олександра Карпенка,

3) концерт учнів та викладачів Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького (директор Ігор Нич).

Після ознайомлення з тим, в яких умовах проживали та воювали вояки УПА вісім десятиліть тому, українські воїни разом з іншими гостями музею побували на відкритті експозиції полотен Олександра Карпенка – талановитого митця, художника, автора пісні «Обіймись, Україно», котру присутні послухали на початку заходу. Автора вітали міський голова Андрій Кульчинський, начальниця відділу культури ТМР Тетяна Татомир, директорка музею Галина Коваль, соратник по Українському Реєстровому Козацтву трускавчанин Володимир Саратовський. Чудовий вірш продекламувала Софія Салань – його вона написала спільно зі своєю бабусею, трускавецькою поетесою Марією Кутеребою. Та все ж головним героєм на відкритті виставки був не автор-художник, а наші захисники, котрим присвятили щемливі, щирі, душевні слова вдячності та поваги. Зрештою, і свої полотна Олександр Карпенко теж присвятив нашим захисникам.

Для Українських Воїнів також співали й виконували музичні композиції діти та дорослі – учні та викладачі Трускавецької школи мистецтв. Літературно-музична композиція знайшла щирий відгук у серцях всіх глядачів, адже на закінчення кожного номеру зал реагував бурхливими аплодисментами. Щирі патріотичні пісні та інструментальні номери української музики прозвучали у виконанні учнів Марії та Святослава Петришин, Вероніки Симович, Софії Сливки, Ксені Фендак, Дарини Гладкої, Юрія Кутного і викладачки Уляна Костецької. Підготували учнів до виступу і вболівали за них викладачі: Віра Витрикуш, Олександра Палиця, Іванна Катриняк, Олена Рибалкіна, Уляна Костецька. Провела концерт викладач Ірина Маркович.

Як розповіла директорка музею Галина Коваль, проєкт таких заходів для поранених воїнів, котрі проходять реабілітацію в різних оздоровчих установах Львівщини,музей історії міста Трускавця планує продовжити. Адже завдяки їм над нами мирне небо, завдяки їм наші діти ходять до школи, а люди на роботу, завдяки їм в Україні звучить українська мова та триває життя. І саме на них, на захисників наша надія – що проженуть одвічного ворога-ординця, що захистять Україну, Європу та світ від московського варвара, що принесуть довгоочікуваний мир на нашу багатостраждальну землю.

Слава Україні! Слава Українським Воїнам-Героям! Смерть ворогам – московським окупантам!

Залишити відповідь

Перейти до вмісту